В єдності – сила: адвокати не дозволять правоохоронцям бити своїх колег.

«Сила є, розуму не треба», «Поліція – представники закону без його знання», «Закон говорить до всіх однаково», «Закон керує людьми, а розум – законом», «Нова поліція – методи старі», «Ви зламали руку адвокатурі» – саме під такими гаслами 14 лютого 2018 року декілька сотень адвокатів зібрались біля адміністративної будівлі Управління патрульної поліції, що на вулиці Народного ополчення, 9. Вимога мирних, але обурених адвокатів була простою – звільнити патрульних, які зламали руку захиснику, адвокату Євгенії Вакуленко.

Ми вже писали про цю подію від 2 лютого, коли без жодних підстав, просто тому, що їм здалося ніби жінка буде чинити їм спротив, поліцейські так хотіли одягнути кайданки на руки адвоката, що просто зламали лікоть… http://radako.com.ua/news/svavillya-sistemi-policeyski-zlamali-ruku-advokatesi

Адвокати не могли витерпіти такої наруги над своєю колегою, й тому прийшли висловити свій рішучий протест.

Сам мітинг розпочався з пікету біля воріт Управління, де спочатку виступили Голова Ради адвокатів Київської області Петро Бойко, представники Комітету захисту прав адвокатів Андрій Грубський та Віталій Наум, і власне сама Євгенія Вакуленко. Вони ще раз наголосили на тому, що порушення проти адвокатів є неприпустимими, а свавілля проти жінки інакше як ганебною поведінкою й назвати не можна.

Трохи згодом адвокати перемістились ближче до центрального входу Управління, де спробували викликати на розмову керівника патрульної поліції – Юрія Зозулю. Але керівництво  патрульних спочатку хотіли ніяк не відреагувати на мирний протест адвокатів, натомість коли зрозуміли, яка нестримна енергія ці адвокати (бо якщо «гора не йде до Магомета, то адвокати самі пішли в приміщення шукати справедливості), то до керівника Ради адвокатів Київської області Петра Бойка вийшов заступник начальника Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у м.Києві Дмитро Євдокимов і запевнив адвокатів, що службове розслідування по факту побиття Євгенії Вакуленко розпочнеться негайно. До Комісії увійдуть представники адвокатури. А результати службового розслідування будуть оголошені в лютому 2018 року.

Більше фото – за посиланням