Рада адвокатів Київської області повідомляє, що 01.03.2019 року з 10-00 до 12-00 години по вулиці Ю.Тютюнника, 7 у місті Житомир, перед приміщенням ГУ ДФС у Житомирській області буде проведено мирне зібрання у формі мітингу.
Організатор – Рада адвокатів Київської області спільно з Комітетом захисту професійних прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності.
Мета мітингу – захист прав адвокатів у зв’язку з грубим порушенням прав адвоката Солдаткіна О.С. старшим слідчим податкової міліції ГУ ДФС у Житомирській області Яновичем К.В. при виконанні службових обов’язків.
Засоби: агітаційні матеріали – листівки, газети, прапори, прапорці, столи, стільці, звукова апаратура, гучномовці тощо, та інша технічна та інформаційна техніка, необхідна для проведення мітингу.
Контакти: 04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 15, тел.(044) 425-44-64, (044) 462-50-07, kioblrada@ukr.net, контактна особа – Голова Ради адвокатів Київської області Бойко Петро Анатолійович.
Для адвокатів, які бажають підтримати колег у їх прагненні донести до “фіскалів” неприпустимість порушення прав адвокатів, надається транспорт.
Збори адвокатів для виїзду до Житомиру відбудуться біля приміщення Ради адвокатів Київської області за адресою вул. Кирилівська, 15 о 7.00 ранку 1 березня 2019 року.
Принагідно нагадаємо, що грубе порушення прав адвоката Київської області Солдаткіна Олександра Сергійовича відбулося в наступний спосіб.
20.02.2019 року адвокат Солдаткін О.С. прибув в с. Расавка Кагарлицького району Київської області з метою надання правової допомоги клієнту під час проведення обшуку працівниками ГУ ДФС в Житомирській області. Зайшовши у приміщення, адвокат Солдаткін О.С. попросив присутніх надати підтверджуючі документи для проведення обшуку і службові посвідчення осіб, які проводили обшук. На що слідчий Янович Костянтин В’ячеславович попросив пред’явити адвоката свої документи. Адвокат пред’явив копію договору оренди приміщення, у якому проводився обшук, оригінал договору про надання правничої допомоги та посвідчення адвоката. Проте, слідчий зазначив, що йому потрібен оригінал договору оренди приміщення, а оскільки оригіналу документа не було у адвоката, оперативні співробітники Проценко Олександр Вікторович, Тимошенко Віталій Васильович, Бородань Олександр Володимирович (за вказівкою слідчого) фізично виштовхнути адвоката з місця проведення слідчих дій. Після цього, адвокатом Солдаткіним О.С. було викликано поліцію і по вказаному факту було подано заяву про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст.ст. 397, 398 КК України. Лише після звернення на гарячу лінію Генеральної прокуратури України зі скаргою щодо неправомірних дій працівників податкової міліції ГУ ДФС в Житомирській області по перешкоджанню до здійснення правомірної діяльності захисника, через п’ять годин після прибуття, адвоката було допущено до проведення слідчої дії. Вказані обставини свідчать про свідоме зловживання працівниками ГУ ДФС в Житомирській області службовим становищем, а також про незнання та недотримання останніми ключових положень чинного законодавства, якими вони повинні керуватись у своїй професійній діяльності.
Стаття 59 Конституції України проголошує, що кожен має право на правову допомогу.
Положеннями ст.236 КПК України визначено, що ухвала про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи може бути виконана слідчим чи прокурором. Для участі в проведенні обшуку може бути запрошений потерпілий, підозрюваний, захисник, представник та інші учасники кримінального провадження. Слідчий, прокурор вживає належних заходів для забезпечення присутності під час проведення обшуку осіб, чиї права та законні інтереси можуть бути обмежені або порушені. Незалежно від стадії цієї слідчої дії слідчий, прокурор, інша службова особа, яка бере участь у проведенні обшуку, зобов’язані допустити на місце його проведення захисника чи адвоката, повноваження якого підтверджуються згідно з положеннями статті 50 цього Кодексу. Слідчий, прокурор не має права заборонити учасникам обшуку користуватися правовою допомогою адвоката або представника. Слідчий, прокурор зобов’язаний допустити такого адвоката або представника до обшуку на будь-якому етапі його проведення. Крім того, ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» визначає гарантії адвокатської діяльності. Так, відповідно до ч. 1 вказаної норми Закону професійні права, честь і гідність адвоката гарантуються та охороняються Конституцією України, цим Законом та іншими законами, зокрема, забороняються будь-які втручання і перешкоди здійсненню адвокатської діяльності.
Відповідно до ст. 354 Податкового кодексу України посадова чи службова особа податкової міліції у межах повноважень, наданих цим Кодексом та іншими законами, самостійно приймає рішення і несе за свої протиправні дії або бездіяльність дисциплінарну відповідальність згідно із Дисциплінарним статутом органів внутрішніх справ або іншу передбачену законом відповідальність. В свою чергу, за ст. ст. 1, 7 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, (далі – Дисциплінарний статут) службова дисципліна базується на високій свідомості та зобов’язує кожну особу рядового і начальницького складу дотримуватися законодавства, неухильно виконувати вимоги Присяги працівника органів внутрішніх справ України, статутів і наказів начальників. Стаття 2 Дисциплінарного статуту визначає поняття дисциплінарного проступку саме як невиконання чи неналежне виконання особою рядового або начальницького складу службової дисципліни. Таким чином, в діях слідчого податкової міліції ГУ ДФС в Житомирській області Яновича Костянтина В’ячеславовича, внаслідок недотриманням ним законності, вбачаються ознаки дисциплінарного проступку, а отже наявні підстави для проведення службового розслідування.
З метою недопущення у подальшому схожих ситуацій працівниками ГУ ДФС в Житомирській області, мітингуючі будуть вимагати провести службове розслідування та звільнити винних у скоєному діянні осіб, з підстав, викладених вище.
Share the post "Боронити права адвокатів разом: просимо приєднатись до мітингу у Житомирі!"