Набув чинності Закон про надання пільг незалежно від доходу сім’ям загиблих військових
1 липня набув чинності Закон № 2014-VIII «Про внесення змін до статті 15 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо надання членам сімей загиблих пільг без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї», яким скасовується вимога про врахування доходу при отриманні пільг сім’ями загиблих військових. Якщо раніше при отриманні пільг враховувався розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не більше ніж 1930 гривень, то з 1 липня члени сімей загиблих отримуватимуть пільги, передбачені Законом “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї.
До таких пільг, зокрема, відносяться:
безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів і безплатне першочергове зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);
50% знижка плати за користування житлом (квартирна плата), користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання;
50% знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;
позачергове користування всіма послугами зв’язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 процентів від тарифів вартості основних та 50 процентів – додаткових робіт). Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.
Варто зазначити, що з лютого 2016 року право на отримання пільг без урахування середньомісячного сукупного доходу мали лише члени сімей загиблих учасників антитерористичної операції та Революції Гідності.
Відновлено виплати на оздоровлення дітей-чорнобильців
28 червня набув чинності Закон № 2082-VIII «Про внесення зміни до статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», прийнятий Верховною Радою України 6 червня 2017 року. Законом поновлюється право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення для дітей, які втратили внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, та евакуйованих із зони відчуження у 1986 році. Відповідно буде забезпечено отримання щорічної допомоги на оздоровлення евакуйованим із зони відчуження у 1986 році та дітям, які втратили внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, що сприятиме належному соціальному захисту цієї категорії осіб. Нагадаємо, що відповідну норму Закону, внаслідок технічної помилки, було скасовано в результаті внесення змін до Закону України від 21 квітня 2016 року № 1339-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
ВСУ перегляне рішення про звільнення 17 суддів за порушення присяги
Верховний суд України перегляне рішення про звільнення 17 суддів, які Європейський суд з прав людини визнав протиправними. Після рішення Європейського суду з прав людини«Куликов та інші проти України», яке набуло статусу остаточного 19 квітня 2017 року, 17 заявників з 18, які займали посади суддів національних суддів, звернулися з заявами про перегляд судових рішень. Щодо них були порушені провадження внаслідок чого їх було звільнено з посад за порушення присяги. Після цього звільнені судді подали скарги до Європейського суду і останній встановив порушення Україною права на справедливий суд (статті 6) та права на повагу до приватного і сімейного життя (статті 8) Конвенції про захист прав людини і основних свобод. У Верховному Суді зазначають, що вже 3 липня частину з них буде розглянуто на спільному засіданні ВСУ. Усі інші будуть розглядатимуться поступово на наступних спільних засіданнях.
Іспит на отримання водійських прав складається за новими білетами
Головний сервісний центр МВС увів нові екзаменаційні питання зі знань Правил дорожнього рух, за якими з 1 липня складатимуться іспити для отримання посвідчення водія. У нових тестах питання актуалізували, виправивши їх відповідно до сучасної ситуації на дорогах, більше уваги приділили практичним навичкам, котрі знадобляться майбутнім водіям під час керування транспортним засобом. Окрім цього, питання згрупували відповідно до категорій водійського посвідчення. Таким чином, водіям легкових автомобілів, наприклад, не доведеться відповідати на питання, пов’язані з управлінням автобусів чи вантажівок. Питання тесту зорієнтовані на те, щоб людина, яка вивчила правила дорожнього руху могла із легкістю відповісти на них. Інших змін теоретична частина іспиту не зазнала: тест триватиме 20 хвилин і складається з 20 питань, що обираються системою випадково. Тест обов’язково міститиме питання за 4 тематичними категоріями: 10 питань із правил дорожнього руху, 4 питання з будови та експлуатації транспортних засобів, 4 питання з основ безпеки руху та 2 питання з надання першої медичної допомоги. Також з 29 червня громадяни можуть відкрито переглядати тести та перевіряти свої знання на сайті Головного сервісного центру МВС в онлайн-режимі. А до кінця 2017 року у МВС планують впровадити фото- та відеофіксацію іспитів на знання правил дорожнього руху.
Суд дав дозвіл на заочний розгляд справи стосовно Януковича
Оболонський районний суд Києва виніс ухвалу, згідно з якою надав дозвіл на здійснення спеціального (заочного) судового провадження щодо Віктора Януковича. Вказана ухвала суду оскарженню не підлягає. Також державний обвинувач оголосив обвинувальний акт. Екс-Президент обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень за частиною 5 статті 27, частиною 3 статті 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), частиною статті 111 (державна зрада), частиною 5 статті 27, частиною 2 статті 437 (планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни) Кримінального кодексу України. Також суд визначив обсяг дослідження доказів у справі. Так, в першу чергу, відбуватиметься вивчення письмових доказів – це документи, речові докази, висновки експертів, аудіо- та відеоматеріали від сторони обвинувачення, а потім від сторони захисту вивчатимуться також письмові докази, після цього будуть заслухані свідки зі сторони обвинувачення і сторони захисту. У разі повернення обвинуваченого до України, судовий процес почнеться з самого початку, а саме з оголошення обвинувального акту. Наступне судове засідання призначено на 6 липня 2017 року.