Адвокатам дозволили проносити до СІЗО комп’ютери, мобільні телефони та їжу

17 жовтня ц.р. міністр юстиції Павло Петренко підписав наказ про внесення змін до Правил внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України в частині удосконалення окремих норм, що регламентують порядок відвідування СІЗО. Так, викладений в новій редакції пункт 7.7 глави 7 розділ IV вказаних Правил, згідно з яким працівникам правоохоронних органів та захисникам дозволяється проносити матеріали і документи, що стосуються проваджень у кримінальних справах; портативну комп’ютерну і друкарську техніку; їжу і безалкогольні напої, з обов’язковим їх оглядом на контрольно-перепускному пункті СІЗО на наявність заборонених предметів.

При цьому встановлюється, що такий огляд повинен здійснюватися способом, що “виключає ознайомлення персоналу СІЗО зі змістом документів і розкриття адвокатської таємниці”. Здійснення яких-небудь інших дій з боку персоналу СІЗО відносно захисника повинне здійснюватися з дотриманням прав захисника, що охороняються Конституцією, Законом України “Про адвокатуру і адвокатську діяльність”, іншими законами України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, відповідно до практики Європейського суду з прав людини і міжнародних угод, згоду на які надала Верховна Рада України.

Захисникам дозволено проносити на територію СІЗО і використовувати портативну комп’ютерну техніку без доступу до мережі Інтернет, а також друкарську техніку, якщо це їм необхідно для виконання обов’язків захисника. Для пронесення на територію СІЗО портативної комп’ютерної і друкарської техніки не потрібно отримання дозволу від адміністрації або посадовців СІЗО.

Крім того, згідно з останніми змінами, захисникам дозволяється заходити на територію СІЗО з телефонними апаратами. Захисник зобов’язаний повідомити на контрольно-перепускному пункті СІЗО модель і серійний номер телефонного апарату (апаратів), з яким (якими) він входить на територію СІЗО. Перед входом в кабінет для побачень зі своїм підзахисним, на вимогу персоналу СІЗО, захисник зобов’язаний здати телефонний апарат (апарати), з яким (якими) він прийшов на територію СІЗО, в спеціальне місце зберігання. Після закінчення побачення захисникові повертаються його телефонні апарати.

Також захисникові дозволяється проносити на територію СІЗО лікарські засоби, які потрібні йому для особистого вживання.

Як пояснив голова Експертної ради Міністерства юстиції України – радник міністра юстиції України Георгій Логвинський, ці зміни не випадкові, вони є наслідком реалізації першого етапу технічного плану профільного міністерства по захисту прав і інтересів адвокатів з метою усунення законодавчих колізій. Наступними етапами планується врегулювати питання забезпечення адвокатів робочими приміщеннями в судових органах, додатковими гарантіями недоторканості адвокатської таємниці, забезпечення рівності сторін в судовому процесі.

Окрім цього, адвокатів включили в перелік осіб, для яких інформація про зареєстровані права і їх обтяження, яка міститься в Державному реєстрі прав, є відкритою. Така поправка була внесена 14 жовтня ц.р. в ході розгляду парламентом законопроекту № 5114 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб і публічних діячів” в другому читанні. Йдеться про внесення відповідних змін до пункту 3 статті 28 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно і їх обтяжень”.

скачати файли: