У НААУ назвали наслідки непогашення адвокатами заборгованості зі сплати щорічних внесків

Значна кількість адвокатів не сплатили щорічні внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування у повному обсязі. Це вважається невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та є дисциплінарним проступком.

Про професійний обов‘язок кожного адвоката нагадали у Національній асоціації адвокатів України, передає «Закон і Бізнес».

Стан сплати внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування мають обговорити на найближчому засіданні Ради адвокатів України, що відбудеться 15-16 листопада.

У НААУ нагадали, що Верховний Суд підтвердив правомірність зупинення права на зайняття адвокатською діяльністю за систематичну несплату адвокатського внеску (постанова від 9 серпня у справі № 1540/4358/18).

Відтак, РАУ планує звернутися з поданням до КДКА регіонів у разі, якщо заборгованість адвокатів не буде усунена до 7 грудня 2019 року. Також адвокати, які систематично ухилялися від обов’язку сплати внесків будуть тимчасово позбавлені можливості реєструватися для участі в безкоштовних заходах з підвищення кваліфікації через сайт Центру акредитації ВША НААУ.

Щорічні внески сплачуються на банківські рахунки органів адвокатського самоврядування двома платежами згідно наступного розподілу:

– 70% від встановленого розміру щорічного внеску – на рахунок ради адвокатів регіону;

– 30% від встановленого розміру щорічного – на рахунок НААУ.

Відповідно до Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування щорічний внесок вважається сплаченим з моменту надходження коштів на банківські рахунки органів адвокатського самоврядування.

Закон і Бізнес