АПУ заявила про неприпустимість втручання в діяльність органів адвокатського самоврядування

АПУ висловила публічну позицію проти розширеного тлумачення норм Закону України «Про запобігання корупції» та втручання в діяльність органів адвокатського самоврядування.

Підставою для відповідного звернення став електронний лист юридичного управління НАЗК на адреси Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури та голів КДКА регіонів. В ньому стверджується, що члени ВДКА та дисциплінарних палат КДКА нібито зобов’язані подати щорічну декларацію до 00:00 1 квітня відповідно до Закону «Про запобігання корупції».

Правники переконані, що така позиція протирічить нормам Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та має ознаки втручання державних органів в питання діяльності адвокатури, як незалежного самоврядного інституту. Вони підкреслили, що відповідно до статті 1312 Конституції України незалежність адвокатури гарантується.

«Діяльність адвокатури не пов’язана з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, державні органи не можуть втручатися в її роботу, а отже члени органів адвокатського  самоврядування не можуть бути суб’єктами декларування в розумінні Закону України «Про запобігання корупції»», — йдеться в тексті звернення.

В АПУ підкреслили надважливу роль, покладену на систему антикорупційних органів України. Разом із тим, правники закликали дотримуватися норм чинного законодавства, враховуючи принципи верховенства права та правової визначеності

Детальніше ознайомитися з текстом звернення АПУ можна за посиланням.