Ковалко Наталія Миколаївна – кандидат юридичних наук, доцент кафедри фінансового права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, адвокат, медіатор, національний експерт міжнародних проектів.
У 2003 році закінчила юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка та отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю. З 2001 року до 2006 року працювала адвокатом в Адвокатському об’єднанні “Адвокатська фірма Сергій Козьяков та партнери”.
З 2006 року до 2015 року працювала на державних посадах головного консультанта секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони (2006-2011) та заступника начальника Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у місті Києві (2011-2015). Починаючи з 2015 року займається приватною адвокатською діяльністю, спеціалізується в таких сферах як фінансове/банківське право, сімейне право, виконавчий процес, IT-право, юридичний супровід та оптимізація бізнес-проектів. На сьогодні є асоційованим партнером Адвокатського об’єднання «WinnerLex».
У 2008 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук на тему: «Фінансово-правове регулювання спеціальних режимів розрахункових відносин (на прикладі паливно-енергетичного комплексу України)» за спеціальністю 12.00.07 – адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право. З 2009 року до 2014 року перебувала на посаді доцента кафедри конституційного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, з 2014 року дотепер – доцент кафедри фінансового права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
У 2016 році закінчила Інститут післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Психологія». З 2017 року є сертифікованим медіатором, що підтверджено сертифікатами Німецької адвокатської академії (DAA – – DeutscheAnwaltAkademie) (2017) та Інститутом миру і порозуміння (2017). З 2018 року викладає основи медіації у рамках сертифікатних освітніх програм «Теорія та практика медіації» в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого (м. Харків) та «Професійна медіація» в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (м. Чернівці). Навчає базовим навичкам з медіації у рамках тренінгу «Медіація: технологія альтернативного вирішення спору. Перший рівень».
3 2016 року є національним експертом з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в таких міжнародних проектах як «Support to the implementation of the judicial reform in Ukraine» (2016-2017), «Support to Justice Sector Reforms in Ukraine» (2016-2017), «Association4U» (2017-дотепер), «Pravo-Justice» (2018-дотепер).
Автор понад 60 наукових та навчально-методичних праць з філософії, фінансового, сімейного, інформаційного, конституційного, виконавчого, енергетичного права та медіації. Співавтор 3 монографій та навчального посібника («Теорія та практика адаптації законодавства України про банківську діяльність до законодавства Європейського Союзу» (2016); «Доступ до публічної інформації» (2013); «Методологія в праві: монографія» (2017); навчальний посібник «Фінансове право» (2018)).
Лауреат Премії імені Лідії Костянтинівни Воронової Асоціації фінансового права України в номінації за підготовку й видання статей, циклів наукових праць з фінансового права, надрукованих у фахових виданнях (2018).
Дійсний член (академік) Української академії наук, член Асоціації правників України, Асоціації адвокатів України, Асоціації енергетичних інженерів України (AЕI), Економічного дискусійного клубу, Науково-практичної ради Ради адвокатів Київської області, Асоціації фінансового права України, Національної асоціації медіаторів України, голова комітету Ради адвокатів Київської області з питань виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб).
Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду від 30 березня 2018 року № 3 «Про затвердження складу Науково-консультативної ради при Верховному Суді» є членом Науково-консультативної ради при Верховному Суді.
Фундатор та член Наглядової ради Всеукраїнського інноваційного руху юристів (V.I.R.U.), діяльність якого спрямована на зниження рівня толерантності до корупції в суспільстві шляхом проведення масових антикорупційних заходів, ознайомлення громадян з міжнародним і національним досвідом боротьби з корупцією, основними положеннями антикорупційного законодавства, підвищення антикорупційної правосвідомості громадян і формування у них проактивної громадянської позиції.
Член правління Громадської організації «Українська психологічна асоціація», яка створена з метою координації професійної психологічної діяльності.
Є постійним телевізійним експертом шоу-програм «Стосується кожного» і «Говорить Україна». Веде особисті блоги в журналі «Ukraninan people», на сайтах «Обозреватель» та «ЛІГА.net», що мають у середньому 25-30 тисяч переглядів.
26 січня 2019 року на Конференції адвокатів Київської області обрана до складу Кваліфікаційної палати КДКА Київської області.
Нагороди:
- Почесна грамота Державної виконавчої служби України (2013)
- Почесна грамота Київської міської держаної адміністрації (2012)
- Почесна відзнака Вищої Ради Юстиції (2011)
- Лауреат Премії імені Лідії Костянтинівни Воронової Асоціації фінансового права України в номінації за підготовку й видання статей, циклів наукових праць з фінансового права, надрукованих у фахових виданнях (2018)
- Почесна відзнака Національної асоціації адвокатів України (2018)