Мін’юст обіцяє підвищити зарплату юристам БПД та адвокатам

Заробітна плата штатних юристів системи БПД, а також компенсації адвокатам, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, мають бути підвищені.

Про це у інтерв’ю виданню «Український адвокат» заявила заступниця Міністра юстиції Валерія Коломієць, передає «Закон і Бізнес» з посиланням на прес-службу Мін’юста.

За її словами, вже з січня відомство планує приступити до розв’язання низки проблем щодо фінансування системи безоплатної правової допомоги. Першою з цих проблем Коломієць назвала невисокий рівень заробітних плат штатних юристів системи БПД.

«Сьогодні вони отримують об’єктивно невисоку заробітну плату і це при тому, що вони залишаються основними надавачами первинної правової допомоги», — сказала чиновниця. Другою проблемою, на її думку, є компенсація витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.

Крім того, заступниця міністра зазначила, що, хоча до роботи у системі БПД залучено більше шести тисяч адвокатів, є об’єктивна потреба у залученні більшої кількості адвокатів в окремих регіонах. Тому відбудуться нові конкурси, які буде зведено до прослуховування дистанційного курсу щодо особливостей роботи БПД.

Буде змінено і систему оцінки якості роботи адвокатів. Мін’юст планує використовувати метод рецензування pееr review, коли цікаві справи, за згодою клієнтів, вивчалися б експертами і вони могли б давати свій висновок.