ВРУ звільнила адвокатів і нотаріусів від подвійної сплати ЄСВ

Верховна Рада звільнила адвокатів і нотаріусів, а також інших самозайнятих осіб, від подвійного оподаткування.

У другому читанні був прийнятий Закон «Про внесення змін до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (щодо усунення дискримінації по колу платників)”.

Цей закон вирішує проблему подвійного оподаткування самозайнятих осіб.

Тепер від подвійної сплати ЄСВ будуть звільнені самозайняті особи, які здійснюють професійну діяльність (особи, які займаються науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою діяльністю, а також медичною, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю), в разі їх одночасної реєстрації також як ФОП.

В такому випадку особа буде самостійно вибирати, платити йому ЄСВ як ФОП або як самозайнята особа.

Одночасно депутати внесли закон положення про те, що якщо ФОП зареєстрований як підприємець і при цьому здійснює незалежну професійну діяльність, така фізична особа обліковується в податковому органі як фізична особа – підприємець з ознакою здійснення незалежної професійної діяльності.

Звільнені будуть від подвійного ЄСВ також самозайняті особи, які перебувають у трудових відносинах і за них сплачує ЄСВ роботодавець. Закон звільнить від сплати ЄСВ за відсутності доходу.