Виконавчі документи планують дозволити пред’являти в електронній формі

В Україні планують уможливити видання та пред’явлення документів у виконавчому провадженні в електронній формі. На думку депутатів, це дозволить знизити витрати на папір та пришвидшити процес.

Проект закону «Про внесення змін до закону України «Про виконавче провадження» щодо запровадження електронної форми виконавчого документа» (№3707) подано на розгляд до Комітету Верховної Ради з питань правової політики.

Автори законодавчої ініціативи запевняють, що основною метою є надання можливості пред’явлення до примусового виконання виконавчих документів, виданих в електронній формі. Це, у свою чергу, дозволить скоротити строки для направлення їх на примусове виконання та пришвидшить проведення виконавчого провадження. Не менш важливими факторами є зниження витрат на друк виконавчих документів і послуги поштового зв’язку. Крім того, це дозволить зменшити частку ручної роботи, зробить процес проведення виконавчого провадження більш ефективним, технологічним та сучасним.

Порядок пред’явлення до виконання виконавчих документів, виданих у формі електронного документа, визначатиме Міністерство юстиції.