30.03.2019 у Шевченківському районному суді м. Києва зібралось півсотні адвокатів Київської області, які прийшли підтримати та захистити свого колегу, адвоката Вишневого Олександра. Напередодні, правоохоронці із застосуванням грубої фізичної сили затримали адвоката при виході із судового засідання з Верховного Суду.
Ми вже усі звикли до показових театралізованих шоу-постановок з боку правоохоронців із застосуванням зброї та грубої сили по відношенню до громадян нашої країни, які не чинять супротив, та лагідного відношення то тих, хто заслуговує саме застосування сили.
Чому ми виступили на захист? Тому, що він наш колега? Честь мундиру? Ні, не тому, а тому, що ми знаємо те, про що не хочуть говорити та займатись самі правоохоронці.
Питання пасажирських перевезень завжди було та є цікавим не лише з боку бізнесу, але й з боку криміналу та правоохоронців.
У 2015 році протягом липня-серпня у м. Бориспіль на адвоката Вишневого Олександра було вчинено ДВА напади. Якщо першого разу був струс головного мозку та чисельні тілесні ушкодження, то другого разу був замах на життя – нанесено ножове поранення у область серця і лише дивом ситуація не закінчилась трагічно. Вказані події сколихнули адвокатів, які вимагали знайти та покарати винних. Варто зазначити, що у той же час було вчинено вбивство іншого адвоката у Борисполі. Дані події широко висвітлювались у адвокатських звітах не лише в Україні, але й у міжнародних доповідях. Правоохоронці, як завжди, лише обіцяли. Звісно, що було порушено декілька справ за нанесення тілесних ушкоджень та замаху на вбивство. Однак, знову традиційно далі слів справи не пішли. Відбулись зміни керівництва обласного поліцейського главку, справи лягли на полиці в архів.
І ось у лютому місяці цього року почала розвиватись нова ситуація щодо перевізників. Тут можна наводити багато складових та участь у них Олександра Вишневого. Але є цікаві паралелі. У червні цього року закінчуються договори на перевезення між перевізниками та обласною адміністрацією. Звісно, що буде тендер, і це при тому, що перевізники підвищують ціни на проїзд. Зрозуміло, що кожен із перевізників намагається залучити усі можливості, щоб не лише залишити собі вже наявні маршрути, але й отримати нові маршрути та, само собою, кошти. І таких бажаючих не один і не два.
З’являються різного роду активісти, які під «чиїмось крилом» пропонують різну допомогу. Зрозуміло, що на вказаному ринку супровід здійснюють й адвокати, які готують документи, приймають участь у тендерах, оскаржують рішення у судах, захищають перевізників при перевірках. Одним із таких адвокатів є й Олександр Вишневий. Він тривалий час займається вказаними питаннями, розуміє усю специфіку цього ринку. Залучити толкового адвоката у таку справу – це великий шанс на успіх. А що ж робити тим, хто не залучив або не хоче залучати адвоката? Відповідь однозначна – їм потрібно вивести зі справи адвоката, який допомагає опоненту. Яким чином це можна зробити? Тут також усе просто. Можна попросити, щоб «певні хлопці» залякали, побили, підрізали адвоката. Саме така ситуація була із Олександром у 2015 році, але залякати та зламати його не вдалось. А можна за допомогою правоохоронців «намалювати» справу, та закрити адвоката у СІЗО. Напевно, зрозуміло, що будь-які послуги безоплатно не надаються, і коли не можуть з поставленим завданням впоратись одні, то залучають інших.
Ось у такій ситуації опинився наш колега. Чи можуть адвокати мовчати та миритись із тим, що відносно нас постійно здійснюється тиск, погрози, застосування фізичної сили, знищення майна, вбивства?
За період часу з 2013 по 2018 роки відносно адвокатів вчинено майже 1200 злочинів і все, на що спромоглись правоохоронці, це направити до суду 14 (!) справ, по яким не було винесено жодного вироку. Тому й не дивно, що дехто починає звертатись за допомогою не до адвокатів. Нас намагаються просто «приструнити», не лізти туди, де «крутять» гроші, отримують «відкати» та «конверти». Поява під судом «заявника-активіста» по справі у супроводі незрозумілих людей, які не можуть пояснити хто вони і що тут роблять, та яким чином дізнались про дату та час судового засідання, розвішування провокативних плакатів (до речі, кожного дня нових, кольорових, великого формату) два дні підряд, викликає ряд питань, і для нас, адвокатів, відповідь є зрозумілою. Зрозуміло, що це все за кошт заявника-активіста, який вирішив знайти чорну кішку у чорній кімнаті і вибити адвоката опонента на тривалий час зі справи. Питання щодо доказів у цій справі на даний час ми навіть не будемо підіймати. Не потрібно витрачати час на те, чого немає. Повірте, просто немає.
Приклад тому, рішення Вишгородського районного суду Київської області від 29.03.2019 р., яким було звільнено Олександра Вишневого у зв’язку з незаконністю тримання його під вартою. Це рішення є першим доказом того, що справа відносно адвоката Вишневого є «замовною». Першим доказом, однак, далеко не останнім…
Саме тому, напевно, у судове засідання відносно адвоката Вишневого, до якого ретельно готувались та завітали активісти, не з’явились слідчий та прокурор, і одразу, як тільки вийшли адвокати – колеги Олександра із приміщення суду, з’явились на інше засідання. Висновки робіть самі.
Зрозуміло, що ніхто із них не сподівався побачити адвокатів, які у вихідний день залишили свої родини, а дехто навіть з немовлятами прийшли у суд щоб підтримати колегу. Задайте собі питання, якби адвокат Вишневий дійсно був таким, яким його намагаються змалювати активісти та правоохоронці, то чи прийшли б колеги його підтримати? Колеги, з якими він постійно захищає людей у судах, ті, хто знає людину зсередини, справжнього, не намальованого.
У цій справі, ще рано ставити крапку. Зрозуміло, що зараз відносно адвоката включать усю міць державної машини, щоб рятувати ситуацію. Проте, ми можемо сказати, що ми також не залишимо колегу наодинці проти супротивника, який переважає кількістю, який нехтує законом, який використовує брудні методи, та готовий піти на багато чого заради наживи.
І перемога буде за нами.
Бо за нами – правда.
Share the post "Адвокати Київщини проти «маршруточної мафії»"