Адвокати та нотаріуси сплачуватимуть єдиний податок?

На порталі офіційного інтернет-представництва Президента України з’явилася петиція №22/041034-еп, за якою пропонується дозволити особам, які провадять незалежну професійну діяльність (адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, оцінювачі, аудитори та ін.) сплачувати єдиний податок.

Так, отримання права на зайняття незалежною професійною діяльністю вимагає від особи здобуття вищої освіти, наявності достатнього стажу практичної роботи, складання кваліфікаційного іспиту, проходження корпоративного стажування та виконання ряду інших вимог, що вимагає, як вказано у петиції, значних зусиль та обмежень, затрат часу та коштів.

До інших перепон належить:

  • значний обсяг витрат для започаткування своє справи (офіційні платежі та внески, оренда чи купівля приміщення, обладнання, доступ до інформаційних баз, навчання та підвищення кваліфікації, набір персоналу тощо);
  • напрацювання клієнтської бази – копітка та тривала праця, що не дозволяє одразу забезпечити окупність своєї діяльності;
  • оподаткування незалежної професійної діяльності в Україні є досить обтяжливим та не сприяє розвитку професійної діяльності, а також є дискримінаційним по відношенню до рівня фіскального навантаження фізичної особи-підприємця;
  • фіскальне навантаження доходів від незалежної професійної діяльності становить близько 42% (ПДФО – 18%, військовий збір – 1,5%, ЄСВ – 22%), в той час коли ФОП має змогу сплачувати єдиний податок (5%) та ЄСВ у мінімальному розмірі тощо.

“Саме тому, пропонуємо дозволити особам, які провадять незалежну професійну діяльність, перебувати на спрощеній системі оподаткування та передбачити для них окрему групу платників єдиного податку.

Для цього необхідно доповнити п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України новою групою платників єдиного податку, а саме: особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зазначену у абз. 2 пп. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, передбачити для них фіксовану ставку єдиного податку (не більше 7% доходу) та дозволити сплату ЄСВ на рівні мінімального страхового внеску (у 2017 році – 704 грн)”, – зазначається у петиції.

На даний момент електронна петиція набрала 354 голосів з 25000 необхідних.