Про результати моніторингу дотримання адвокатами стандартів якості надання БВПД у 2018 році

Адвокати системи БПД переважно дотримуються стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі. Деякі адвокати припускаються незначних помилок, які, однак, суттєво не впливають на якість наданих клієнтам правових послуг. Такі результати моніторингу дотримання адвокатами стандартів якості надання БВПД у 2018 році.

«Кожен українець має бути впевненим, що його права надійно захищені, він не буде невинно засуджений за сфабрикованими звинуваченнями. Понад 2,5 тисячі виправдувальних вироків підтверджують якість захисту адвокатами системи БПД. Тому питання якості правових послуг на постійному контролі», – переконаний директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

Торік менеджери з якості регіональних центрів з надання БВПД провели 1602 спостереження в судах. Вони оцінили дотримання стандартів 1215 адвокатами та провели 437 бесід з клієнтами. Випадків грубого порушення стандартів не виявлено. В окремих випадках, для врегулювання незначних відхилень від стандартів, вистачало комунікації між адвокатом, який здійснював захист, та менеджером з якості.

Крім того, регулярно проводилися перевірки відомостей, внесених адвокатами до актів надання правової допомоги. Зокрема, перевірені акти, коли БВПД надавалася особам, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні злочину у віці до 18 років; через свої фізичні або психічні вади не можуть самі реалізувати своє право на захист; не володіють мовою, якою ведеться кримінальне провадження. Грубих випадків порушень стандартів не виявлено.

Ще один вагомий показник якості роботи адвокатів – приклади успішного захисту. Торік менеджери з якості проаналізувати 160 прикладів кращих практик та 375 зразків успішного захисту.

Статистичні дані щодо діяльності адвокатів також свідчать про якість надання БВПД. Протягом минулого року адвокатам вдалося досягти в інтересах клієнтів 280 виправдувальних вироків або рішень про закриття провадження, 6809  випадків звільнення від відбування покарання з випробуванням, 6956 випадків призначення мінімального строку покарання.

Сьогодні система БПД працює над удосконаленням механізму забезпечення якості правової допомоги. Такий механізм розробляє Комісія з експертно-правового аналізу, створена спільно з партнерами.