У НААУ взялися за боржників зі сплати щорічних внесків

У квітні будуть опубліковані списки адвокатів-боржників по оплаті внесків, для звірки даних між НААУ та радами адвокатів. Оскільки підстави для притягнення боржників до дисциплінарної відповідальності уже виникли, РАУ ініціюватиме застосування стягнень до адвокатів, які не виконують рішення органів адвокатського самоврядування.

Таке рішення ухвалила Рада адвокатів Україні під час сьогоднішнього засідання, передає «Закон і Бізнес» з посиланням на прес-службу НААУ.

Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій доповів про стан сплати внесків.

Члени РАУ обговорили способи подолання заборгованості по оплаті на рівні регіонів та на національному рівні. В цьому контексті був  обговорений досвід декількох РАР, які досягають високого рівня сплати внесків. Голова РАР Одеської області Йосип Бронз звернувся до РАУ з листом, в якому повідомив про те, як в регіоні проводиться робота з виявлення боржників та відшукують можливості погашення заборгованості. Так, РАР ініціює притягнення боржників до дисциплінарної відповідальності, в тому числі ініціює припинення права на зайняття адвокатською діяльністю, та публікує ці рішення КДКА. Також РАР проводить інформаційну роботу, публікуючи списки неплатників, повідомляючи їх листами про необхідність сплатити внесок.

Під час засідання РАУ також був обговорений міжнародний досвід, зокрема, Німеччини, де в разі несплати внеску адвокат автоматично виключається з реєстру з наступного дня.

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова запропонувала РАУ рекомендувати регіональним органам застосовувати досвід Одеської РАР, проте, для подолання заборгованості застосувати прямі інструменти в рамках своїх повноважень.

Повідомляється, що в 2021 році НААУ звільнила від сплати 30% внеску 655 адвокатів , які мають статус інвалідів І та ІІ груп, ліквідаторів аварії на ЧАЕС І та ІІ категорій, учасників бойових дій на  території інших країн та учасників АТО, переселенців.

Розмір щорічного внеску адвоката на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування в 2021 році складає 2270 гривні.

Закон і Бізнес