У закон про адвокатуру хочуть внести зміни без обговорення.

РАУ у відкритому зверненні щодо проекту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (нова редакція) та інших пов’язаних законодавчих актів України» закликала обговорити документ за участю НААУ.

Як повідомили сьогодні на засіданні РАУ, у п’ятницю, 12 січня 2018 року, НААУ була повідомлена про наявність Звіту щодо проекту Закону про внесення змін до Закону про адвокатуру, підготовленого в рамках проекту Ради Європи «Підтримка провадженню судової реформи в Україні». На підставі цього Звіту текст законопроекту був відкоригований і також направлений до НААУ для обговорення та схвалення його під час засідання робочої групи уже в понеділок 15 січня 2018 року.

Однак, на думку РАУ, термін для внесення пропозицій до оновленого тексту законопроекту та скликання засідання робочої групи для затвердження законопроекту є надто коротким.

«Зважаючи на те, що звіт та законопроект у першій та оновленій версії були підготовлені без участі НААУ, надані два вихідні дні не дають жодної можливості для всебічного аналізу документів, що мають доленосне значення для статусу адвокатури в Україні», – наголосили в РАУ.

«Невиправдане обмеження часових рамок для розгляду законопроекту на одній з найбільш важливих стадій його підготовки є логічним продовженням всіх попередніх спроб провести зміни до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» у прихований від професійної спільноти спосіб та фактично примушуванням до автоматичного схвалення законопроекту у ході суто формальної дискусії», – ідеться в тексті відкритого звернення РАУ.

РАУ вважає, що з грудня 2016 року до січня 2018 року процес реформи адвокатури так і не був організований владою у відповідності до міжнародних стандартів регулювання адвокатської професії, принципів демократичного урядування, публічності та відкритості дій влади. Право адвокатури на участь у напрацюванні змін до профільного закону не було дотримано, а офіційне представництво професії було підмінено у маніпулятивний спосіб шляхом залучення окремих громадських організацій та адвокатів.

Тому РАУ закликала членів робочої групи, Ради з питань судової реформи повернутися до відкритої прозорої дискусії стосовно реформи адвокатури, що дасть можливість для професійного юридичного аналізу, врахування пропозицій усіх заінтересованих сторін, в тому числі НААУ як офіційного представника адвокатури, всебічної оцінки пропонованих змін на відповідність їх європейським стандартам та кращим практикам організації адвокатури як самоврядного інституту.

Також РАУ звернулася до Президента України із закликом запобігти непрозорій реформі адвокатури.

У відкритому зверненні РАУ також наполягає на тому, що законопроект «Про внесення змін до закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» після доопрацювання має бути направлений до Венеціанської комісії для проходження комплексної оцінки на відповідність європейським стандартам і лише після цього може бути направлений на розгляд Верховної Ради.

Закон і Бізнес