В Україні винесли перший вирок за злочин проти адвоката

Злочинців, що здійснили напад на адвоката Київської області Олексія Несвітайла у травні 2019 року, засуджено до позбавлення волі умовно з випробувальним терміном. Це перший вирок в Україні за вчинення злочину відносно адвоката.
Про це повідомив глава Комітету захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Київської області Віталій Наум (на фото – ліворуч, разом з колегами під час судового засідання у справі).

Вироком Білоцерківського міськрайонного суду Київської області трьох осіб, які вчинили напад на адвоката, визнано винними та призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі з випробувальним строком на 3 роки. Суд роз’яснив, що в разі, якщо засуджені порушать будь-яке з обмежень цього строку – не відмічатимуть зміну місця роботи чи проживання, здійснять виїзд за кордон без дозволу, або будуть притягнуті до адміністративної відповідальності, то вирок щодо них замінять реальним відбуттям покарання. 
Нагадаємо,  20 травня 2019 року у Білій Церкві адвоката О.Несвітайла було жорстоко побито групою осіб, а також пошкоджено його особисте майно. Конфлікт стався після того, як  адвокат , представляючи ТОВ «Білоцерківський парк культури та відпочинку» на підставі договору про правову допомогу, здійснив спробу фіксування демонтажу частини зруйнованого нежитлового приміщення по  вул. Лесі Курбаса, 7-А у м.  Біла Церква. Власне приміщення визнано судом речовим доказом та передано адвокату на відповідальне зберігання як представнику потерпілого.
Стосовно цього інциденту і Рада адвокатів Київської області, і Рада адвокатів України звертались до керівництва правоохоронних органів щодо належного розслідування нападу на адвоката, постійно тримали на контролі це питання.
Голова Ради адвокатів Київської області Петро Бойко особисто звертався до прокурора Київської області Максима Киричука, начальника слідчого управління ГУ Національної поліції Київської області Сергія Рекуна, начальника Головного слідчого управління Національної поліції України Віталія Невгада з тим, щоб розслідування побиття адвоката відбувалось на належному рівні.
Додатково були звернення до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з проханням вжити всіх необхідних заходів для встановлення всіх причетних осіб до вчинення кримінального правопорушення стосовно адвоката О.Несвітайла та притягнення їх до кримінальної відповідальності, а перебіг розслідування цього кримінального провадження взяти на особистий контроль.
У зв’язку з виявленням фактів безвідповідального ставлення до посадових обов’язків працівників поліції, що призвело до відсутності належного документування вчиненого кримінального правопорушення, також були звернення до голови Нацполіції Сергія Князєва вжити заходів щодо проведення службового розслідування та вирішення питання про притягнення до відповідальності співробітників Білоцерківського ВП  ГУ НП у Київській області.
Також були звернення до Генерального прокурора з проханням забезпечити неупереджене та швидке проведення всіх необхідних процесуальних та слідчих дій для встановлення усіх причетних осіб до вчинення кримінального правопорушення стосовно адвоката Несвітайла О.М. та притягнення винних до кримінальної відповідальності.
Про серйозність намірів адвокатів довести справу щодо побиття свого колеги до логічного завершення свідчить і той факт, що Рада адвокатів Київської області була повністю готова провести попереджувальний страйк адвокатів на знак протесту проти бездіяльності поліції, адже несумлінне ставлення службових осіб поліції до розкриття цього злочину заподіяло істотну шкоду охоронюваних законом правам та інтересам О.Несвітайла, а також інтересам самоврядного інституту адвокатури в цілому.
Така згуртована позиція адвокатської спільноти врешті-решт дала свій результат, і відтепер в Україні є перший вирок за злочин проти адвоката.