ВР попередньо схвалила проект про скасування адвокатської монополії

Верховна Рада попередньо схвалила проект закону № 1013 «Про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії)».

За Постанову «Про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії)» під час пленарного засідання 14 січня проголосували 295 депутатів, передає «Закон і Бізнес».

Нагадаємо, законопроект передбачає вилучення положення частини четвертої статті 131-2 Конституції України, згідно з якою виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді. За адвокатами залишається виключне право здійснювати захист у суді від кримінального обвинувачення. А в решті судових процесів правничі послуги зможе надавати будь-який громадянин, включаючи право бути представником особи в суді.

Верховна Рада на початку вересня направила цей документ до Конституційного суду задля отримання висновку щодо його відповідності Основному закону держави. 1 листопада КС повідомив, що визнав цей законопроект конституційним.

Закон і Бізнес