Законопроект про адвокатуру повинна оцінити Венеціанська комісія.

Законопроект про адвокатуру та адвокатську діяльність не відповідає міжнародним стандартам та демократичним процедурам здійснення реформ. Тому НААУ наполягає, щоб проект закону пройшов оцінку у Венеціанській комісії.

За оцінкою робочої групи з аналізу профільного закону, поданий до парламенту законопроект №9055 може призвести до помилкових або очевидно шкідливих правових експериментів, створює хаос у правовому регулюванні адвокатської діяльності, багато в чому слугує задоволенню кулуарних потреб окремих осіб, повідомляє «Закон і Бізнес».

Як повідомили в НААУ, внесений проект закону містить загрози знищення інституційної гарантії незалежності адвокатури — адвокатського самоврядування та саморегулювання професії.

Законопроект про адвокатуру та адвокатську діяльність нівелює європейські стандарти, в тому числі стандарти незалежного адвокатського самоврядування. Прийняття законопроекту №9055 суперечитиме загальній логіці європейського курсу країни, численним міжнародним документам.

Адвокати вважають,  що непродумані положення законопроекту в частині адвокатського самоврядування можуть стати фатальною помилкою всієї реформи адвокатури. Адже без сильного, самодостатнього і стабільного самоврядування права адвокатів залишаться декларацією. Інституції, спроможної стати на захист всіх і кожного, просто не існуватиме.

Суттєвим недоліком законопроекту №9055 є численні корупційні ризики. Проект закону переповнений суперечностями між різними статтями, термінологічною невизначеністю, оціночними судженнями, особливо в частині регулювання доступу до професії та притягнення адвокатів до дисциплінарної відповідальності, розподілу адвокатських внесків. Адвокати переконані, що такі речі є неприпустимими, адже антикорупційний компонент має бути обов’язковим для кожного етапу судової реформи.

Принципова позиція НААУ полягає в тому, що законопроект №9055 має пройти оцінку Венеціанської комісії.

 Закон і Бізнес