Удвічі зріс розмір винагороди адвокатів за надання БВПД.

Розмір оплати за годину роботи адвоката за надання БВПД з 1 січня 2018 року збільшується вдвічі: з 2,5% до 5% розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Відповідні зміни передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2016 року №1048 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2014 р. № 465».

За повідомленням Координаційного центру з надання правової допомоги, ця норма застосовується з урахуванням моменту подання адвокатом акта надання БВПД до відповідного центру з надання БВПД. У разі, якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася до 1 січня 2018 року, оплата за годину роботи такого адвоката здійснюється у розмірі, встановленому у 2017 році (2,5% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на момент подання адвокатом акта), оскільки послуги адвокатом в цьому випадку надавались до 2018 року, зазначають у Центрі.

Також, відповідно до повідомлення Центру, обмежено розмір винагороди адвоката за надання безоплатної вторинної правової допомоги на окремій стадії провадження чи процесу 30-ма розмірами прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на момент подання адвокатом акта (що нині становить 52 860 грн), а у разі, якщо тривалість стадії провадження чи процесу становить понад один рік – 50-ма такими розмірами (нині становить 88 100 грн).

З метою спрощення розрахунків оплати за надану правову допомогу на офіційному сайті Центру оновлено «Калькулятор» для розрахунку оплати послуг адвокатів.

Закон і Бізнес