Узагальнено практику зупинення права на заняття адвокатською діяльністю.

Зупинення права на заняття адвокатською діяльністю на строк від одного місяця до одного року є одним із трьох видів дисциплінарних стягнень, що може бути застосоване до адвоката за вчинення дисциплінарного проступку.

Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 52 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», підпункту 2 пункту 3 розділу 2  Положення про ВКДКА, та п.п. 4.1, 4.4. Регламенту ВКДКА ухвалила рішення від 01.03.2018 «Про практику застосування кваліфікаційно-дисциплінарними комісіями адвокатури дисциплінарного стягнення у вигляді зупинення права на заняття адвокатською діяльністю».

Зокрема, у документі зазначається, що дисциплінарне стягнення у вигляді зупинення права на заняття адвокатською діяльністю застосовується КДКА не завжди правильно. У ряді випадків допускаються помилки: у встановленні конкретних дій адвоката, що свідчать про вчинення ним дисциплінарного проступку; у кваліфікації порушення відповідно до статей Закону та Правил адвокатської етики (ПАЕ) та не зазначені конкретних норм статей які порушенні адвокатом;  у обґрунтуванні застосування саме такого виду дисциплінарного стягнення із зазначенням конкретної частини відповідної статті Закону, яка дає право застосувати такий вид дисциплінарного стягнення (ч. 2 ст. 31 Закону) тощо.

З текстом узагальнення можна ознайомитися за посиланням.