Адвокатам БПД тепер зможуть виплатити заборгованість

Фінансування системи безоплатної правової допомоги збільшено на понад 50 млн грн. Більша частина з них піде на ліквідацію заборгованості перед адвокатами за надані послуги, а 20 млн передбачено для збільшення зарплати працівників центрів.

Відповідні зміни до Державного бюджету-2017 сьогодні набувають чинності, передає «Закон і Бізнес».

«На жаль, під час формування Державного бюджету на 2017 рік не були враховані пропозиції Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції щодо необхідності суттєвого збільшення видатків за цим напрямом з огляду на прогнозоване збільшення кількості клієнтів, які потребують безоплатної правової допомоги, що, у свою чергу, призвело на поточний момент до виникнення кредиторської заборгованості перед адвокатами», — пояснили у КЦ БПД.

Змінами до Держбюджету передбачається збільшення обсягів фінансування на оплату послуг та відшкодування витрат адвокатів з надання безоплатної вторинної правової допомоги на 30,1 млн грн.

Як відомо, з 1 січня 2018 років розмір оплати послуг адвокатів за надання БВПД збільшується удвічі відповідно до постанови Уряду від 21 грудня 2016 року №1048.

Крім того, передбачено збільшення видатків на оплату праці працівників центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги в обсязі 20,1 млн грн, з огляду на недостатній рівень оплати праці на фоні значного збільшення навантаження.

Закон і Бізнес