В НААУ хочуть змінити порядок роботи адвокатів з центрами БПД

Комітет з питань безоплатної правової допомоги пропонуватиме РАУ на ближчому засіданні створити робочу групу, яка напрацює як зміни до стандартів якості роботи, так і новий типовий договір, який укладається з адвокатами БПД.

 

 

Як повідомили в Національній асоціації адвокатів України, такий підсумок сьогоднішнього  засідання комітету, передає «Закон і Бізнес».

Його темою стали зміни в роботі системи безоплатної правової допомоги, які мають спростити роботу адвокатів для осіб, які мають право на БПД. Обговорення відбувалося за участю в.о. голови Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка, директора Української фундації правничої допомоги Миколи Сіоми, керівника Регіонального центру БПД у м. Києві Оксани Василяки та голови ГО «Асоціація адвокатів, які надають БПД» Вікторії Мітько.

При чинних умовах, зауважив голова комітету НААУ Сергій Вилков, адвокати не йдуть до системи БПД через наявність таких перешкод, як додатковий конкурс (кваліфікаційний іспит уже складений кожним адвокатом при доступі до професії), низька оплата та невиправданий контроль з боку державних органів.

О. Бонюк зазначив, що ключові цілі системи — це доступність правової допомоги та її якість. Хоча деякий час існував вакуум у взаємодії системи БПД та органів адвокатського самоврядування, наразі є налагоджена співпраця і розпочата низка обговорень системних проблем. Зокрема, найближчим часом буде скасовано конкурс для адвокатів, який буде спрощено до процедури співбесіди. Окрім того, з наступного року вдвічі буде підвищена оплата за надану правову домогу.

Голова комітету НААУ зауважив, що це стало результатом 4 спільних зустрічей, і надалі адвокатура готова активно вносити пропозиції для покращення роботи системи БПД. «Адвокатура цілісна, і розподіл її на адвокатів БПД та адвокатів поза БПД є неприйнятним», – наголосив він.

Зі свого боку, директор Фундації правової допомоги запевнив, що громадські експерти готові також долучитися до розробки нових стандартів якості. Під час засідання також йшлося про реалізацію проекту Офісу громадського захисту.

Закон і Бізнес