Адвокатський запит: практика Солом’янського районного суду м. Києва.

Справа №760/2893/19                                                                                                                                       №3-1896/19

 

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 лютого 2019 року                                                                                                                                                                м. Київ

Суддя Солом’янського районного суду м. Києва Мозолевська О.М., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, що надійшов від уповноваженого Радою адвокатів Київської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, працюючого керівником ТОВ «Оксі Таксі»,

за ч. 5 ст.212-3 КпАП України, –

В С Т А Н О В И В:

16 листопада 2018 року адвокат Шимко А.О. звернувся з адвокатським запитом до керівника ТОВ «Оксі Таксі» ОСОБА_1 Адвокатський запит був отриманий 19 листопада 2018 року, проте на час складання протоколу адвокат не отримав відповідь на запит.

У судове засідання на розгляд адміністративного матеріалу ОСОБА_1 не з’явився, хоча належним чином був сповіщений про день, час та місце розгляду справи, і від нього не надійшло клопотань про відкладення розгляду справи, тому відповідно до ч. 1 ст. 268 КпАП України, суд вважає необхідним розглянути справу у його відсутність.

Представник ОСОБА_1 – ОСОБА_3 повідомив суду, що вони погоджуються зі складеним протоколом, дійсно не надали відповідь на адвокатський запит.

Згідно ст.9 КпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Заслухавши пояснення представника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, вивчивши протокол про адміністративне правопорушення серії КС за № 00312 від 23.01.2019, заяву адвоката Шимко А.О. від 06.12.2018 року, адвокатський запит від 16.11.2018 року, суд, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходить до висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 212-3 КпАП України.

Відповідно до ст. 34 КУпАП обставиною, що пом’якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, судом визнається щире каяття.

Відповідно до ст. 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.

Враховуючи вищевикладене, характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу ОСОБА_1, який працює, його матеріальний стан та відношення до вчиненого, а тому, з метою виховання та запобігання вчиненню ним нових правопорушень, суд вважає необхідним накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КпАП України підлягає стягненню з правопорушника судовий збір на користь держави.

Керуючись статтями 34, 35, 40-1, 212-3, 283, 284, 285 КпАП України, суд, –

П О С Т А Н О В И В:

Визнати винним ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 212-3 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 425 (чотириста двадцять п’ять) гривень в дохід держави, який необхідно сплатити за наступними реквізитами рахунків для зарахування надходжень «Адміністративні штрафи та інші санкції», «Штрафи за вироком суду»; Отримувач: УК у Солом’янському районі; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) : 38050812; Рахунок отримувача: 31114106026010; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Призначення платежу: адміністративний штраф.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 384 грн. 20 коп., який необхідно сплатити в дохід держави за наступними реквізитами: Отримувач коштів: УК у Солом.р-ні/Соломян.р-н; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38050812; Банк отримувача: Казначейстов України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: 31218206026010; Код класифікації доходів бюджету: 22030101; Призначення платежу: 101, Судовий збір

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15-ть днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніше як через 15-ть днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.

У разі несплати правопорушником штрафу у вищевказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в поряду, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постановив про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу зазначений у постанові про стягнення штрафу.

Постанова по справі про адміністративні правопорушення може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом’янський районний суд м. Києва протягом 10-ти днів з дня її винесення.

Суддя:                                                        О.М. Мозолевська