Адвокатам Київської області розповіли про особливості застосування інституту врегулювання спору за участі судді.

22 березня 2019 року Комітет цивільного права та процесу Ради адвокатів Київської області провів семінар на тему «Врегулювання спору за участі судді у цивільному процесі».

Під час семінару запрошений доповідач –  суддя Обухівського районного суду Київської області, викладач Національної школи суддів України Тиханський Олександр Богданович розповів про практичні особливості застосування інституту врегулювання спору за участі судді.

Доповідач звернув увагу на категорії справ в яких доцільно застосовувати врегулювання спору за участі судді, зокрема, в спорах про поділ майна. Також розповів про переваги застосування цього інституту для учасників судових процесів, зокрема, це строки розгляду (не більше 30 днів), конфіденційність, збереження відносин та отримання рішення, яке є прийнятним для обох учасників судового процесу.

Крім того, суддя Тиханський Олександр Богданович, розповів про власний успішний досвід застосування механізму врегулювання спору за участі судді, і що йому, як судді, приємно бачити, коли обидві сторони виходять із залу судових засідань з посмішкою на обличчі.

Зазначений семінар викликав неабияку зацікавленість у адвокатів Київської області, які проявляли активність та задавали питання про практичні аспекти врегулювання спору за участі судді.

Під час семінару з’ясувалося, що серед присутніх адвокатів, лише один з адвокатів мав досвід застосування інституту врегулювання спору за участі судді.

Але ми впевнені, що після семінару судді Тиханського О.Б. адвокати Київської області почнуть активніше застосовувати цей інститут на практиці.