В Україні планують ввести єдиний кваліфіспит на доступ до правничої професії

Члени Робочої групи, затвердженої наказом МОН від 5 липня 2016 № 787,  презентували основні напрацювання проекту «Концепції розвитку юридичної освіти в Україні». Документ покликаний забезпечити якісну фахову підготовку правника відповідно до європейських стандартів вищої освіти та конституційних вимог до правничої професії.

Так, під час круглого столу, присвяченого модернізації правничої освіті в Україні, експерти розповіли про основні новації, що пропонуються Концепцією. Передусім, це запровадження єдиного державного кваліфікаційного іспиту на доступ до правничої професії (судді, адвоката, прокурора, нотаріуса). Успішне складання такого іспиту стане передумовою доступу до окремих посад в органах державної влади та місцевого самоврядування.

Серед іншого учасники обговорили сучасний стан та поточні зусилля по модернізації правничої освіти в Україні; здобутки експерименту з проведення в 2016 році ЗНО при вступі до магістратури за спеціальністю 081 «Право»; конституційно-правові вимоги до реформування правничої освіти (розуміння фаху правника); стандарти правничої освіти; виробили пропозиції до стратегії реформування правничої освіти в Україні.

Захід організований Міносвітою спільно з Міністерством юстиції України та за підтримкою Координатора проектів ОБСЄ в Україні і Проекту USAID «Справедливе правосуддя».