Володимира Поліщука обрано новим головою КДКА Київської області

10 вересня 2016 року в Києві в готелі «Президент» відбулася позачергова Конференція адвокатів Київської області, делегати якої прийняли доленосне рішення – якісно змінити керівний склад та загальні підходи до діяльності Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

Найперше, на що слід звернути увагу, то це розгляд та затвердження Звіту робочої групи за результатами перевірки обставин невикористання КДКА Київської області можливості приватизації (викупу) займаного нею приміщення, обґрунтованості укладення договору оренди приміщення, в якому розміщується КДКА Київської області, розміру орендної плати та розміру оплати за охорону приміщення, яке орендує КДКА Київської області.

Доповідь з цього приводу надав голова Робочої групи – адвокат Віталій Наум, зазначивши у своєму виступі про те, що “найбільш гнітючим у цій ситуації є не перевищення розмірів плати за оренду приміщення (у порівнянні з об’явами про оренду аналогічних приміщень в тому ж будинку по вул. Артема, 10, де знаходиться КДКА, сума переплат складає 5-10 тис. грн на місяць), однак неприпустимим з точки зору моральних та етично-професійних якостей голови КДКА є потурання та неперешкоджання відчуженню приміщення, яке адвокати Київщини займали з 1940 року, у власність приватного товариства, одним із засновників якого є син Галини Василівни – Ігор Ковбасинський”. Іншими словами, як перемовлялись під час перерви самі делегати, виходить, що Ковбасінська Г.В. систематично платила кошти усіх адвокатів своєму родичу, а отже в наявності був конфлікт інтересів, про який не можна було не знати.

Однак сама пані Ковбасінська з цим не погодилася, заявивши, що ні у обласної колегії адвокатів, ні у КДКА після її створення, ніколи не було можливості приватизувати або викупити приміщення: “Спочатку питання не стояло, а після – не було достатніх коштів”. При цьому вона зазначила, що їй не було відомо, що приміщення приватизовано комерційною компанією, і лише згодом було повідомлено, що змінився власник, і тепер орендну плату покладається вносити йому. Як влучно заявив з цього приводу один з адвокатів, “прикро, що Галина Василівна не спілкується зі своїм сином…” Довелося взяти слово й голові Ради адвокатів Київської області Петру Бойко, який, по-перше, вказав на відсутність особистого конфлікту з Галиною Ковбасінською (“Мені, майбуть, найтяжче за вас усіх, бо дуже багато років товаришував з Галиною Василівною”), а по-друге, вказав і на наявність великої кількості коштів на рахунках КДКА в певні періоди, і розповів про те, як пропонував винайняти у 2012 році велике приміщення для Ради та КДКА разом, але почув відмову у відповідь.

І ось що ми маємо тепер? Приміщення КДКА вже здають під ломбард, а особам, які бажають стати адвокатами, навіть немає, куди звернутись.

В результаті цього з посади Голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області була достроково відкликана Ковбасінська Галина Василівна. Замість неї головою КДКА Київської області був обраний адвокат Поліщук Володимир Анатолійович, якому тепер у найоперативнішому порядку доведеться не лише приймати усі справи в КДКА, налагоджувати роботу та взаємодію з новими членами, які були обрані цього ж дня (замість Віктора Кіккаса і Вадима Беляневича були обрані Світлана Кузьменко і Катерина Сарієва), але й шукати нове приміщення, обладнувати його та пристосовувати до потреб КДКА. До речі, з цією метою Конференція адвокатів Київської області затвердила кошторис КДКА Київської області на період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року в частині статей витрат на оренду та охорону приміщення, в якому знаходиться КДКА Київської області, щодо виділення коштів у сумі до 400 тис. грн.