Інвалідність не підстава для невиплати аліментів.

Батьки зобов’язані утримувати своїх дітей незалежно від того, чи є батьки працездатними й чи є в них кошти, достатні для надання утримання. На цьому наголосив Апеляційний суд Івано-Франківської області у постанові від 27.04.2018.

 

 

До суду першої інстанції звернувся батько малолітньої дитини. У позові до матері цієї дитини він просив зменшити розмір аліментів, встановлений раніше судом. Свій позов батько мотивував тим, що він є інвалідом ІІІ групи і животіє на пенсію у розмірі 1 тис. 452 грн. До того ж йому необхідно утримувати і інших малолітніх дітей. Тож просив суд обмежити виплати на утримання доньки сумою у 200 грн.

Суд першої інстанції позов батька задовольнив частково та постановив стягувати з нього на утримання доньки 746 грн щомісячно.

Не погодившись із цим рішенням, батько звернувся до апеляційного суду. У скарзі він зазначив, що не має іншого доходу, окрім мізерної соціальної пенсії, тож сума аліментів, визначена судом, поставить апелянта за межу існування. Відтак він просив суд зменшити її хоча б до 400 грн.

У постанові № 344/17094/17 апеляційний суд зазначив, що при вирішенні подібного спору визначальним є обов’язок батьків утримувати своїх дітей незалежно від того, чи є батьки працездатними й чи є в них кошти, достатні для надання утримання. Тобто, такий обов’язок превалює над можливістю платника надавати утримання. Тож наведені апелянтом обставини, не можуть унеможливити стягнення аліментів.

 

Закон і Бізнес