Як захисники повинні підтверджувати свої повноваження у суді, пояснив ВАКС

Адвокати, які здійснюють захист підозрюваних, обвинувачених або інших осіб, зазначених у статті 45 Кримінального процесуального кодексу України у Вищому антикорупційному суді, повинні належним чином підтвердити свої повноваження.

Повноваження захисників у кримінальному провадженні мають бути підтверджені саме перед Вищим антикорупційним судом, передає «ЗіБ» з посиланням на прес-центр судової влади.

Так, відповідно до частини 1 статті 50 Кримінального процесуального кодексу України повноваження захисника на участь у кримінальному провадженні підтверджуються:

1) свідоцтвом про право на зайняття адвокатською діяльністю;

2) ордером, договором із захисником або дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Тож, повноваження захисника у кримінальному провадженні підтверджуються наступними документами:

– Свідоцтвом про право на зайняття адвокатською діяльністю та ордером

Або

– Свідоцтвом про право на зайняття адвокатською діяльністю та договором із захисником

Або

– Свідоцтвом про право на зайняття адвокатською діяльністю та дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Також ВАКС звертає увагу на вимоги, які ставляться до ордера. Зокрема, ордер вважається оформленим всупереч вимогам законодавства, якщо у ньому не зазначено конкретної назви органу, де надається правова допомога (правовий висновок, викладений у постанові Великої Палати Верховного Суду від 05.06.2019 у справі №9901/847/18). Тобто в ордері має бути зазначена саме назва органу, у якому надається правова допомога (п. 15.4 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів).

Адвокати мають надавати оригінали та/або належним чином засвідчені копії документів, які підтверджують повноваження захисників, у матеріали справи при розгляді кримінального провадження у Вищому антикорупційному суді. Це стосується навіть тих ситуацій, коли документи надавались раніше у матеріали справи при розгляді її в місцевому загальному суді.

Закон і Бізнес