Національну поліцію можуть уповноважити розглядати деякі адміністративні справи

Розгляд справ про порушення ПДР пропонують передати підрозділам Нацполіції або служби правопорядку ЗСУ, але тільки у випадку якщо особа визнає свою вину. Таким чином сподіваються розвантажити суди та скоротити період розгляду справ про ДТП. Про це ідеться у проекті закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо спрощення порядку розгляду справ про вчинення ДТП, у разі визнання особою, щодо якої складено протокол, своєї вини» №6516.

Законопроектом передбачається:

– передача повноважень щодо розгляду справ про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП (у разі визнання особою, щодо якої складено протокол, своєї вини) підрозділам Нацполіції або служби правопорядку ЗСУ;

– у разі, якщо особа, щодо якої складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП не визнає свою вину, протокол про вчинення такого правопорушення, як і раніше, буде розглядатися в судовому порядку;

– у разі повного визнання вини особою, щодо якої складено протокол про вчинення ДТП, вона має зазначити це у протоколі власноручно та засвідчити особистим підписом.

Як зазначають автори проекту, це дозволить розвантажити суди та скоротити період розгляду справ про адміністративні правопорушення щонайменше на місяць. Також його прийняття позбавить громадян необхідності платити додаткові 320 гривень судового збору, у разі, якщо особа визнає себе винною у вчиненні ДТП.

Закон і Бізнес