РАУ просить прибрати перешкоди для доступу до реєстру судових рішень

Рада адвокатів України звернулася до Державної судової адміністрації з проханням невідкладно вжити заходів щодо усунення порушень права на доступ до судових рішень шляхом заборони встановлення будь-яких обмежень для користувачів Єдиного державного реєстру судових рішень. Про це йдеться на сайті НААУ.

“Ідеться про відновлення права на пошук, перегляд, копіювання та інше використання інформації з реєстру. Підставою для такого рішення стало запровадження сервісу “reCAPCHA” під час функціювання реєстру. Запроваджено обмеження кількості перегляду сторінок з однієї IP-адреси за певний час. Правилами також передбачено можливість припинення доступу до бази даних Реєстру на тривалий термін”,- йдеться в повідомленні. Відповідний сервіс працює з 16 травня 2017 року, в результаті для перегляду кожного рішення необхідно застосувати цю функцію, а після перегляду 50-го рішення доступ до реєстру взагалі блокується.

РАУ вважає такі обмеження невиправданими та неспіврозмірними з необхідністю захисту даних реєстру. Окрім того, такі обмеження суперечать законодавству, порушують права та гарантії адвокатської діяльності, права на доступ до судових рішень. Зокрема, відповідно до закону “Про доступ до судових рішень” документи, внесені до реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України.

Затверджений Кабміном Порядок ведення реєстру також не передбачає обмежень для його користувачів. Окрім того, Положенням про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних (затверджені Постановою КМУ), прямо заборонено проведення додаткової авторизації, проходження автоматизованого тесту для розрізнення користувачів та встановлення інших обмежень при перегляді і завантаженні таких даних.