Обираємо новий склад Ради громадського контролю при НАБУ (порядок голосування)

У четвер, 4 серпня, о 9 годині, на офіційному сайті Національного антикорупційного бюро України розпочалося відкрите рейтингове Інтернет-голосування за п’ятьох нових членів Ради громадського контролю при НАБУ. П’ять членів РГК будуть обрані замість тих, чиї повноваження достроково припинені, і працюватимуть у Раді громадського контролю до завершення повноважень її чинного складу, а саме – до червня 2017 року.

У конкурсі бере участь 31 кандидат від 25-ти громадських організацій. Ознайомитися з повним переліком кандидатів та інформацією про них можна на сайті НАБУ у розділі «Рада громадського контролю».

Голосувати за кандидатів до РГК можуть громадяни, які проживають на території України за посиланням https://nabu.gov.ua/voting/.  Проголосувати можна буде лише один раз не більше ніж за 5 кандидатів.

Для безпеки голосування його учасникам необхідно пройти триступеневу верифікацію:

1. Спочатку треба погодитись на обробку персональних даних, підтвердити, що ви – громадянин України, та відмітити що ви “не робот”.

2. Після цього вказати власну електронну адресу, на яку надсилається код перевірки.

3. Наступним кроком є надсилання СМС на ваш номер телефону (якщо СМС не приходить протягом 5 хвилин, голосування слід проводити спочатку). Код з СМС також заноситься до сторінки голосування.

4. Після цього вже можна обирати кандидатів.

До речі, список кандидатів слід вивчити наперед, бо якщо не обрати кандидата за 15 хвилин – голосування також доведеться розпочинати з самого початку.

Нагадаємо, що від імені адвокатів Київської області захищати колег зголосився Петро Варишко (№21 у списку) Петро Васильович має не лише повагу серед колег як вправний захисник та надійний товариш, проте й володіє відповідним досвідом на аналогічній посаді, оскільки безпосередньо знайомий з роботою Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції (призначений членом відповідної комісії Урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики, 3.06.2014). Крім того, Петро Варишко на практиці знає, з якими проблемами стикаються адвокати під час “взаємодії” з працівниками НАБУ, оскільки входить до складу Комітету захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Київської області (Київське територіальне відділення). Тож у разі обрання Петра Васильовича членом Ради громадського контролю (РГК) при Національному антикорупційному бюро України адвокати можуть бути впевнені в тому, що їх позиція з будь-яких питань буде донесена до керівництва НАБУ у якнайшвидший час та з відповідними акцентами.

Крім того, щоб унеможливити «накрутку» голосів, користувачі зможуть дізнатися кількість голосів за кожного з кандидатів лише після завершення голосування. Разом із тим, кожен громадянин зможе перевірити, чи зберігся його голос.

Результати голосування із зазначенням обраних членів Ради громадського контролю будуть розміщені на офіційному веб-сайті НАБУ 11 серпня 2016 року.