РАУ визначилася, як захистити адвокатів від правоохоронців

Рада адвокатів України розгляне проект звернення до Рад адвокатів регіонів з приводу посилення протидії порушенням прав адвокатів з боку правоохоронних органів.

Про це повідомила голова РАУ Лідія Ізовітова, відкриваючи засідання у Яремче, передає «Закон і Бізнес». За її словами, Ради адвокатів регіонів мають більш жорстко вимагати дотримання процесуальних вимог щодо слідчих дій стосовно адвокатів. У разі неповідомлення про проведення обшуків адвокатів необхідно оскаржувати законність та результати проведених слідчих дій. Так само при вилученні адвокатських досьє по інших клієнтах при проведенні обшуків РАР мають звертатися до слідчих суддів та вимагати відкриття проваджень з приводу таких порушень Кримінального процесуального кодексу та закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Зі свого боку, НААУ та її профільний комітет реагують на порушення у формі звернень до керівництва правоохоронних органів та держави, а також міжнародних професійних організацій.

Такі звернення направлені за рішенням звітно-виборного з’їзду, а також направляються з приводу кожного індивідуального факту порушення професійних прав адвокатів.

Закон і Бізнес