Результати Конференції адвокатів Київської області: нові члени КДКА, затверджений кошторис на 2019 рік та обрані делегати до З’їзду адвокатів.

26 січня 2019 року в столиці відбулась звітно-виборча Конференція адвокатів Київської області. Відкриваючи конференцію, голова Ради адвокатів Київської області Петро Бойко повідомив, що для участі в конференції були обрані 192 делегата, а прибули і зареєструвалися – 186. Таким чином, конференція була оголошена такою, що має кворум та відкрита до роботи.

Традиційно одноголосно делегати Конференції головою заходу обрали Петра Бойка, а секретарем – Ольгу Демидюк.

Відповідно до порядку денного основним завданням Конференції був розгляд таких питання: розгляд і затвердження звіту голови Ради адвокатів Київської області, звітів голів КДКА і Ревізійної комісії, представників Київської області у ВКДКА та РАУ, а також обрання делегатів на З’їзд адвокатів України. Крім того, небхідно було розглянути питання про дострокове відкликання голови та членів кваліфікаційної палати КДКА і, відповідно, обрання нових членів, припинення повноважень одного члена Ради адвокатів Київської області та члена Ревізійної комісії.

Тож спочатку делегати конференції визначилися зі складом лічильної (головував адвокат Сергій Старенький) та мандатної комісій (головував адвокат Микола Замковенко), а потім вже перейшли до робочого ритму конференції.

Першим до слова був запрошений голова Ради адвокатів Київської області Петро Бойко, який коротко поінформував колег про основні досягнення Ради за 2018 рік, додатково зупинившись на тому, що повний детальний звіт по кожному з напрямів роботи розміщений на сайті Ради адвокатів Київської області. Звіт був затверджений одноголосно.

В свою чергу статистичні дані по роботі КДКА області представив у своєму звіті голова Комісії Володимир Поліщук. Він, зокрема, підкреслив, що за звітний період було відкрито 30 дисциплінарних проваджень, за результатами яких прийнято рішення призупинити свідоцтво 12 адвокатам і позбавити двох адвокатів права на заняття адвокатською діяльністю. В свою чергу кваліфікаційна палата працювала в наднапруженому режимі, прийнявши до лав адвокатів лише за минулий рік трохи більше 1100 колег. Звіт голови КДКА теж був затверджений практично одноголосно, як і наступні висновки голови Ревкомісії Світлани Брін, представників адвокатів регіону в Раді адвокатів України Павла Гречківського та у ВКДКА – Ніни Чернобай.

Після цього делегати перейшли до питання відкликання голови та членів кваліфікаційної палати КДКА Київської області. Як пояснила голова палати Тамара Мартишенко, внесення до порядку денного цього питання було ініційоване самими членами палати за результатами тривалого і напруженого обговорення цього кроку на спільному засіданні КДКА та Ради адвокатів Київської області. Були написані відповідні заяви, за результатами їх розгляду і було затверджено таке рішення на засіданні Ради адвокатів Київської області. У свою чергу Петро Бойко зазначив, що це питання обговорювали протягом багатьох місяців, але, зваживши всі за і проти, прийняли саме таке рішення. «Палата проголосувала “за” відкликання одноголосно. Ми повинні пройти цей етап. Якщо ми чесні перед адвокатською спільнотою, то повинні зробити цей крок у повному складі», – повідомив делегатам член палати Леонід Топал.

В результаті свої голоси за віддали 168 адвокатів, проти – три, утрималися – чотири.

За результатами голосування до нового складу кваліфікаційної палати були обрані адвокати: Кіккас Віктор, Олександр Зінченко, Бучинський Олег, Ковалко Наталія, Бабич Олена, Діденко Олег та Келемен Михайло, набравши в середньому 150 голосів та більше. Решта висунутих кандидатів набрали значно менше голосів, не перевищивши показник у 40 “за” на підтримку.

Після цього Конференція адвокатів Київської області приступила до розгляду питання про обрання делегатів на З’їзд адвокатів України, який відбудеться 15-16 лютого 2019 року. В результаті були обрані 21 основний делегат та три запасних.

Завершення ж Конференції відбулось після того, як делегати обговорили і затвердили штатний розпис і кошторис Ради адвокатів Київської області та КДКА області на 2019 рік, відкликали з посади члена Ради адвокатів Київської області Андрія Грубського (за власним бажанням) та переобрали одного з членів Ревізійної комісії: замість Садихова Ібрагіма Нарімана Огли була обрана адвокат Люта Віталіна (на фото – в центрі).