ВС: Наявність податкового боргу не звільняє від виконання рішення суду.

Інститути розстрочення/відстрочення податкового боргу та розстрочення/відстрочення виконання судового рішення щодо виплати цього боргу не є тотожними. Про це сказано в постанові ВС від 6.03.2019.

Держпідприємство звернулося до суду із клопотанням відстрочити йому погашення частини податкового боргу через виключні обставини, що ускладнюють виконання ним судового рішення в цій справі. Ухвалою першої інстанції, залишеною без змін апеляційним судом, заяву задоволено. Орган контролю оскаржив рішення судів попередніх інстанцій у касаційному порядку.

У постанові №2а-25767/10/0570 ВС указав на таке. Розстрочення/відстрочення виконання судового рішення за своєю суттю відрізняється від розстрочення/відстрочення, передбаченого в ст.100 Податкового кодексу; зазначені процедури реалізуються різними суб’єктами й за ініціативою різних осіб, а також різняться їх нормативним регулюванням.

Суд уважає, що інститути розстрочення/відстрочення податкового боргу та розстрочення/відстрочення виконання судового рішення не можуть ототожнюватись, а тому, розглядаючи питання відстрочення виконання судового рішення, суди мають застосовувати положення Кодексу адміністративного судочинства.

При цьому питання відстрочення виконання рішення жодним чином не звільняє відповідача від обов’язку сплати податкового боргу.

Закон і Бізнес