Як потерпілому подавати докази, — позиція ВС

Потерпілий наділений правом безпосередньо надавати слідчому докази без спеціального судового дозволу, оскільки є стороною кримінального провадження.

Такий висновок надала об’єднана палата Верховного Суду за ініціативи Офісу Генерального прокурора, передає «Закон і Бізнес» з посиланням на прес-службу Офісу Генпрокурора.

Згідно цього висновку, потерпілий наділений правом безпосередньо надавати слідчому докази без спеціального судового дозволу, оскільки є стороною кримінального провадження. Цей висновок, згідно закону України «Про судоустрій і статус суддів», є обов’язковими для всіх суб’єктів владних повноважень.

Зокрема, потерпілий може надавати медичні документи на підтвердження фактів завданої злочином шкоди його здоров’ю, а слідчий зобов’язаний прийняти ці документи. У тому числі, судово-медична експертиза може бути призначена за медичною карткою, отриманою від потерпілої сторони.

У той же час, відсутність у матеріалах кримінального провадження медичних документів, на підставі яких сформовано висновок експерта, невідкриття їх стороні захисту (захисникам підозрюваного у скоєнні злочину) не тягне за собою скасування судових рішень, якщо сторона захисту ознайомилася з ними при судовому чи апеляційному розгляді.

Закон і Бізнес