31 березня відбулась Конференція адвокатів Київської області.

31 березня 2018 року в майновому комплексі «Президент Готель», зал «Європейський», відбулась чергова звітно-виборча Конференція адвокатів Київської області. З-поміж обраних напередодні делегатів Конференції фактично до Києва приїхали 190 делегатів, з яких мандатною комісією було підтверджені повноваження 183 адвокатів. Тож Конференція була оголошена правомочною, й розпочалась після виконання гімну України.

Порядок денний Конференції був затверджений у такому вигляді:

1. Розгляд та затвердження звіту Голови Ради адвокатів Київської області про роботу РАР.

2. Розгляд та затвердження звіту Голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області про роботу КДКА.

3. Розгляд та затвердження висновку Ревізійної комісії адвокатів Київської області.

4. Розгляд та затвердження висновку представника адвокатів регіону у складі Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

5. Розгляд та затвердження висновку представника адвокатів регіону у складі Ради адвокатів України.

6. Затвердження штатного розпису і кошторису Ради адвокатів Київської області на 2018 рік.

7. Затвердження штатного розпису і кошторису КДКА Київської області на 2018 рік.

8. Різне.

Тож перед делегатами Конференції відповідно виступили голова Ради адвокатів Київської області Петро Бойко, який відзначив про те, що адвокати Київщини входять у 2018 рік фінансово незалежними (на банківських рахунках органів адвокатського самоврядування близько 11 млн грн), підкованими як теоретично (в Київській області проводиться найбільша кількість заходів з підвищення кваліфікації), так і загартованими у психологічному (цьому сприяє постійна робота найбільшого в країні Комітету з захисту прав адвокатів) та фізичному стані (проведення спортивних свят та змагань вже давно стали візитною карткою адвокатури Київської області). Не оминув голова Ради адвокатів Київської області й роботу Науково-практичної Ради, новоствореної Школи адвокатів тощо, зазначивши, що саме у такий спосіб можна найліпше ділитися досвідом з молодими адвокатами, налаштовувати зміну поколінь та підтримувати постійно високий професійній рівень адвокатів регіону.

Про здобутки Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області доповів голова КДКА Володимир Поліщук, закцентувавши увагу на тому, що після буремних подій 2017 року з визначення легітимного колови КДКА наразі Комісія працює потужно, якісно й без зауважень. Більше того, за рахунок добровільних внесків від осіб, які бажають стати адвокатами, КДКА вперше за багато років перестала бути “дотаційним” органом для адвокатів, а навпаки навіть допомогала Раді у вирішенні деяких ключових фінансових питань. Підтвердженням того, що адвокати з усієї України фактично самі визнають, що Київська область – наразі найбільш потужний регіон для розвитку адвоката є той факт, що до лав Київської області приєдналось майже 300 адвокатів з інших регіонів, натомість вибуло лише 28. Тобто співвідношення ставить 1 до 10. Близько 700 осіб стали у 2017 році адвокатами вперше теж у Київській області. Дуже цікавим вийшло обговорення й роботи дисциплінарної палати КДКА, оскільки, як з’ясувалося, члени ВКДКА дуже прискіпливо ставляться до рішень саме КДКА Київської області. Однак рішення готуються настільки ретельно, що скасованих рішень КДКА не більше 1-2 % за рік.

Також перед учасниками Конференції виступили  Голова ревізійної комісії адвокатів Київської області обрати Світлана Брін, представник регіону у Раді адвокатів України Павло Гречківський, та представник адвокатів регіону у складі Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Ніна Чернобай.

Крім того, під час заходу відбулось декілька кадрових змін. Замість адвоката Олександра Серьогіна, який став членом НАЗК, до складу КДКА обрали адвоката Юлію Бойко, а до складу членів Ради адвокатів долучилась Ольга Демидюк.

Також адвокати Київської області затвердили кошторис на 2018 рік та обговорили плани щодо придбання спільного приміщення для КДКА та Ради разом (наразі КДКА лише орендує приміщення на вул. Кирилівська, 15).

Фото з Конференції можна переглянути за посиланням