Найголовніше за тиждень

Вища рада правосуддя отримала рейтинг кандидатів до Верховного Суду

Вища кваліфікаційна комісія суддів передала до Вищої ради правосуддя завірені копії рішень про рекомендації 120 переможців конкурсу на посади суддів касаційних судів у складі Верховного Суду. Найближчим часом буде також передано копії 120 досьє кандидатів та 93 копії досьє суддів. В середньому один матеріал містить 500 сторінок. Нагадаємо, що за результатами проведеного конкурсу ВККСУ склала рейтинг кандидатів до Касаційного цивільного, Касаційного господарського, Касаційного кримінального та Касаційного адміністративного судів у складі Верховного Суду, до якого увійшли по 30 кандидатів.

Переможцями конкурсу до нового Верховного Суду визнано 5 суддів Верховного Суду України, 27 суддів Вищого спеціалізованого суду України, 11 суддів Вищого господарського суд України та 9 суддів Вищого адміністративного суду України. Із місцевих судів у рейтинг переможців потрапило 40 суддів. Крім того, з-поміж 120 переможців, окрім діючих суддів, 10 адвокатів та 17 науковців.

Вища рада правосуддя може або внести рекомендації стосовно всіх 120 переможців конкурсу, або ж не затвердити кандидатів у судді зі списку ВККСУ. У Раді повідомили, що засідання, на яких розглядатимуться рекомендації про призначення суддів Верховного Суду, транслюватимуть онлайн.

Президент призначив суддів до 14 місцевих судів Донбасу

Президент України підписав Указ № 212/2017 про призначення суддів на 21 посаду у місцевих загальних судах Донецької та Луганської області. У суди Донецької області загалом призначено 15 суддів, а на посади місцевих судів Луганської області – шістьох суддів.

Загалом же з початку року Вища рада правосуддя прийняла рішення про внесення Президентові подання про призначення 607 суддів: до місцевих адміністративних судів – 182 судді, до місцевих господарських – 51 та до місцевих загальних – 374 судді. При цьому Президентові було внесено 7 подань про призначення на посади 199 суддів.

З 1 вересня у місцевих судах має бути 7235 посад суддів

Державна судова адміністрація України своїми наказами, які набудуть чинності 1 вересня 2017 року, визначила кількісний склад суддів у господарських судах, адміністративних, місцевих загальних, апеляційних судах областей України та міста Києва.

Загальна кількість суддів в адміністративних судах України становитиме 853 особи, з яких: 588 суддів працюватимуть в окружних адміністративних судах, а 265 – в апеляційних адміністративних судах. У місцевих господарських судах працюватиме 619 суддів, а в апеляційних – 225.

Найбільше суддів буде у штатних розписах місцевих загальних судів, апеляційних судах областей та міста Києва. Зокрема, визначено, що в місцевих загальних судах працюватиме 4339 суддів та 1199 суддів ухвалюватимуть рішення в апеляційних судах областей.

Набрав чинності Закон про ратифікацію Угоди з Європолом

7 серпня 2017 року набрав чинності Закон України «Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським поліцейським офісом про оперативне та стратегічне співробітництво», яка була укладена 14 грудня 2016 року в місті Гаага (Нідерланди) та схвалена Верховною Радою України 12 липня цього року.

Нагадаємо, документ розширює співробітництво між Україною та Європейським поліцейським офісом з метою підтримки України та держав-членів Європейського Союзу в запобіганні і боротьбі з організованою злочинністю, тероризмом та іншими формами міжнародної злочинності. Йдеться про активізацію обміну оперативною інформацією в рамках кримінальних проваджень та створення можливостей для спільних заходів з розслідування злочинів та пошуку осіб, причетних до скоєння злочинів.

Крім обміну інформацією, співробітництво може включати, відповідно до визначених Рішенням Ради Європолу завдань Європолу, обмін спеціальними знаннями, загальними зведеннями, результатами стратегічного аналізу, інформацією щодо процедур кримінальних розслідувань, інформацією про методи запобігання злочинності, участь у навчальних заходах, а також надання консультацій та підтримки в окремих кримінальних розслідуваннях.

Угода набирає чинності з дати надсилання Європейським поліцейським офісом дипломатичними каналами письмового повідомлення Україні про отримання та прийняття повідомлення України про завершення нею внутрішньодержавних ратифікаційних процедур.

Адвокатів для надання безоплатної правової допомоги обиратимуть за новими правилами

Кабінет Міністрів прийняв постанову, що удосконалює механізм проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД), зокрема через спрощення процедури відбору адвокатів у рамках конкурсу. Прийняття постанови дозволить спростити механізм проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги, що, зокрема, передбачає:

можливість онлайн реєстрації адвокатів, які виявили бажання взяти участь у відборі;

можливість надсилання адвокатом в електронному вигляді сканованих копій документів, перелік яких визначено Порядком і умовами проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання БВПД;

проходження адвокатами дистанційного курсу, що буде розроблений фахівцями Координаційного центру з урахуванням 5-ти річної практики взаємодії із адвокатами у процесі надання БВПД, та оцінка за результатами якого буде формуватися автоматично;

скорочення з трьох до двох етапів проведення конкурсу.

Щодо етапів конкурсу, то перший етап передбачатиме оцінювання комісіями адвоката за критеріями стажу адвокатської діяльності, спеціалізації адвоката, наявності/відсутності застосування до адвоката дисциплінарних стягнень та врахування оцінки за проходження дистанційного курсу. На другому етапі проводитимуться індивідуальні співбесіди.

УКРАЇНА