В НААУ закликали депутатів обговорити проект закону щодо скасування адвокатської монополії

В НААУ закликали народних депутатів провести відкриту дискусію щодо недоцільності скасування адвокатської монополії та можливих наслідків за участю Національної асоціації адвокатів України як єдиної недержавної професійної організації адвокатури. Як зазначили в Національній асоціації адвокатів України, внесення змін до Конституції України у 2016 році стосовно виключного права адвокатів на представництво в судах було здійснено у повній відповідності до європейських демократичних практик, передає «ЗіБ».

Зокрема, запровадження такої норми має підвищити якість правової професійної допомоги, яку, відповідно до Конституції, надає адвокатура.

Нагадаємо, законопроект про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) (№ 3524) був розроблений із залученням представників різних політичних сил, громадськості, вітчизняного та міжнародного експертного середовища, у тому числі й експертів Європейської Комісії «За демократію через право» та отримав схвальну оцінку експертів Венеціанської Комісії.

В Асоціації налогосили, що зупинка впровадження адвокатської монополії на останньому етапі реалізації цієї конституційної зміни може бути розцінена як відступ від демократичних цінностей, рекомендацій Венеціанської комісії, та матиме наслідком погіршення ефективності судового захисту законних прав та інтересів громадян та юридичних осіб. Ця реформа була результатом консолідованих зусиль правничого товариства, законодавців, міжнародних інституцій, та стала  одним із найбільш вдалих компонентів законодавчих змін у системі правосуддя.

Адвокати закликали Комісію з питань правової реформи при Президентові України зібратися на засідання для обговорення конституційного законопроекту №1013 щодо скасування адвокатської монополії, що був внесений президентом як невідкладний.

Нагадаємо, у Верховній Раді 29 серпня зареєстровано законопроект Президента про скасування адвокатської монополії.

Закон і Бізнес