НААУ оприлюднила результати звітно-виборного з’їзду адвокатів

Звітно-виборний з’їзд адвокатів України ухвалив низку резолюцій, які стосуються статуту НААУ, Правил адвокатської етики, положень про РАУ та ВКДКА. Також з’їзд звернувся до Президента з приводу неприпустимості наступу на адвокатуру.

Про це виданню «Закон і Бізнес» повідомили в Національній асоціації адвокатів України.

«З’їзд адвокатів України затвердив зміни до статуту Національної асоціації адвокатів України та зміни до Положення про Раду адвокатів України. Також рішенням з’їзду внесено зміни до Положення про Вищу кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури», — говориться у повідомленні.

Крім цього, внесено зміни до Правил адвокатської етики. Напрацювання, які підготувала робоча група, представила член РАУ Оксана Каденко.

«Проект прибирає зайву деталізацію правил та адаптує їх до міжнародних стандартів, зокрема, Міжнародної асоціації адвокатів (ІВА). Внесено редакційні правки у частині застосування терміну «правнича допомога». Проект також посилює захист адвокатської таємниці. До Правил адвокатської етики включено норми, які регулюють спілкування адвокатів у соцмережах», — зазначили в НААУ.

За проект змін до Правил адвокатської етики проголосували 112 делегатів.

Окрім того, врегульовано діяльність адвокатів, які залучені до надання безоплатної правової допомоги.

Резолюція стосовно БПД закликає до незалежності системи від держави, скасування дискримінаційних конкурсів для адвокатів, визначення чітких критеріїв для надання БПД громадянам. Серед іншого, Прем’єр-міністру запропоновано передати адміністрування БПД радам адвокатам регіонів, що дозволить зменшити витрати бюджетних коштів та прибрати бюрократичні перепони.

Як розповіли в Асоціації, резолюція про зміни до Закону про адвокатуру закликає до прозорості реформ та посилення адвокатського самоврядування. Вона також передбачає подання проекту змін до профільного закону від НААУ.

При цьому, з’їзд адвокатів закликає парламент не підтримати законопроект, яким скасовується  стажування для працівників правоохоронних органів.

Також з’їзд звернувся до Президента з приводу неприпустимості наступу на адвокатуру.

Нагадаємо, під час звітно-виборного з’їзду головою РАУ/НААУ переобрано Лідію Ізовітову, а її заступником продовжить бути Валентин Гвоздій.

Закон і Бізнес