Анонс правових подій тижня 11 – 16 вересня

На цьому тижні в Україні обговорюватимуть питання адвокатської та суддівської професійної етики, Вища рада правосуддя традиційно розгляне низку дисциплінарних справ і внесе подання про призначення суддів на посаду, а Асоціація адвокатів проведе свій осінній форум, присвячений розвитку бізнесу. Про ці та інші події читайте в анонсі від «ЗіБ».

24 липня

Засідатиме друга дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя.

Розглядатимуться одна дисциплінарна справа та 23 скарги на суддів.

Вища кваліфікаційна комісія суддів збереться у складі палати з питань добору і публічної служби суддів.

Вирішуватиметься питання щодо внесення подань про відрядження суддів до іншого суду того самого рівня і спеціалізації.

25 липня

Відбудеться засідання Вищої ради правосуддя.

Заплановано розглянути матеріали щодо внесення подань Президентові про призначення 4-х та звільнення за загальними обставинами 5-х суддів. Також вивчатимуться повідомлення про втручання в діяльність суддів із Фрунзенського районного суду м.Харкова, Апеляційного суду Херсонської області та Дарницького районного суду м.Києва.

Вища кваліфікаційна комісія суддів працюватиме у складі колегій.

Заплановано розглянути питання притягнення до дисциплінарної відповідальності 18 суддів, переважно з Донецької та Луганської областей.

У столиці пройде круглий стіл «Як бачу, так і читаю: особливості правового захисту назви твору, слогану та шрифту».

Цей захід продовжує цикл професійних зустрічей «Нетрадиційні об’єкти авторського права», започаткований комітетом Асоціації адвокатів України з інтелектуальної власності. Цього разу експерти вирішили зупинитися на результатах діяльності маркетологів, копірайтерів та дизайнерів: назвах творів, слоганах та шрифтах.

26 липня

Засідатимуть перша і третя дисциплінарні палати Вищої ради правосуддя.

Вони розглянуть 6 дисциплінарних справ та 16 скарг на дії суддів.

27 липня

Збереться на засідання Вища рада правосуддя.

На порядку денному — внесення подання про призначення одного судді, звільнення судді на підставі п.3ч.6ст.126 Конституції, а також розгляд двох скарг на рішення палат.

У столиці пройде дискусія «Заочний розгляд цивільних справ: залишити чи скасувати?».

Під час засідання комітету з процесуального права Асоціації правників України обговорюватимуться доцільність збереження інституту заочного розгляду цивільних справ, а також найпоширеніші процесуальні порушення, які допускають суди під час ухвалення та перегляду заочних рішень.

У Києві відбудеться обговорення «Новий ринок електричної енергії».

Його організовує комітет Асоціації правників України з енергетики, нафти і газу.

У Тернополі проведуть семінар «Зустріч із бізнесом».

Навчання організоване Державною фіскальною службою у Тернопільській області та першою інтерактивною платформою про податки Taxlink.

28 липня

У Запоріжжі відбудуться збори відділення Асоціації правників України у Запорізькій області.

Обговорюватимуться результати діяльності відділення за 2016—2017 роки, а також плани на 2017—2018. Також обиратимуть раду та голову осередку.

У Хмельницькому пройде семінар «Реформа законодавства про банкрутство: формування належної практики арбітражних керуючих».

Навчання проводять Центр комерційного права спільно з Міністерством юстиції та Хмельницьким університетом управління та права.

29 липня

У Києві відбудеться турнір з пляжного волейболу між адвокатами України.

Змагання пройдуть за сприяння голови Київського відділення Асоціації адвокатів України Віталія Мацелюха, а також за підтримки АО «АРТІУС» та ЮФ «ЮВІТО».

Закон і Бізнес