Правозахисники просять ВР не приймати проект 9055 про адвокатуру.

Представники правозахисних організацій закликають Верховну Раду не приймати президентський законопроект №9055 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» в дійсній редакції, а також належним чином доопрацювати цей документ і отримати висновок Венеціанської комісії.

Про це йдеться в спільному листі на ім’я голови Верховної Ради Андрія Парубія за підписами виконавчого директора Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Олександра Павличенко, директора Харківської правозахисної групи (ХПГ) Євгена Захарова, а також голови правління та виконавчого директора Мережі правового розвитку ( МПР) Наталії Бімбірайте і Євгенія Полтенко, передає «Закон і Бізнес» з посиланням на «Подробности».

Правозахисники зазначили, що внесений Президентом законопроект №9055 вже встиг викликати неоднозначну реакцію в адвокатській спільноті і у правозахисників, оскільки текст проекту несе в собі ризики для виконання професійних обов’язків українськими адвокатами, забезпечення захисту людей і реалізації принципів верховенства права. При цьому, проект «проштовхується» в сесійний зал кулуарно.

«Не зважаючи на прийняті рішення Головним науково-експертним управлінням Ради, яке рекомендує повернути законопроект за результатами першого читання суб’єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання, Комітетом ВР з питань запобігання корупції, який визнав законопроект корупціогенним, документ планується включити до порядку денного пленарного засідання ВР», — йдеться в листі.

Правозахисники висловлюють стурбованість можливістю прийняття проекту в чинній редакції та пропонують до внесення його до сесійної зали провести відкрите публічне обговорення документа, а також розглянути напрацьовані правозахисною спільнотою альтернативні пропозиції. Крім того, правозахисники вимагають направити президентський і альтернативні законопроекти про адвокатуру Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія) на експертизу.

Закон і Бізнес